Obecnie kontynuuje ona naukę na studiach magisterskich na tym samym kierunku. Jak sama przyznaje badania nad wytrzymałością i potencjalnymi zastosowaniami bionanokompozytów to nie jedyne jej zainteresowania. W tym roku, po raz trzeci, przyznany został „Puchar prof. Izydora Stella-Sawickiego, założyciela i pierwszego rektora Politechniki Krakowskiej” dla wyróżniającego się wydziału Politechniki. Otrzymał go Wydział Inżynierii Środowiska i Energetyki, w którego imieniu wyróżnienie odebrał go dziekan dr hab. Katarzyna Matras-Postołek, prof. PK została laureatką programu TOP 500 Innovators organizowanego przez MNiSW, w ramach którego odbyła 9-tygodniowy staż na University of California w Berkeley w Stanach Zjednoczonych. Jest również profesorem wizytującym na University of Jinan w Chinach.
Te wszystkie sukcesy nie wzięły się znikąd. Są efektem ciężkiej pracy i zaangażowania wszystkich tych, którzy mają wpływ na rozwój tej wspaniałej uczelni. „Zostań badaczką” udział wzięło około 100 młodych naukowczyń (studentek, uczennic i doktorantek). Wydarzenie zostało zorganizowane przez Akademię Młodych Uczonych PAN, Politechnikę Krakowską oraz Division of Biogenic Raw Materials PAS w Instytucie Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią Polskiej Akademii Nauk. Konferencja została dofinansowana ze środków na finansowanie działalności upowszechniającej naukę (DUN) Akademii Młodych Uczonych Polskiej Akademii Nauk.
– Naszym celem jest wzmocnienie pozycji małopolskich ośrodków naukowych nie tylko na arenie krajowej, ale również międzynarodowej. Połączenie sił naszych jednostek wzmocni potencjał naukowy, przyczyniając się do rozwoju naszego regionu. Jednocześnie stworzy mocny fundament, żeby ubiegać się o międzynarodowe projekty badawczo-rozwojowe m.in. W programie Horyzont Europa, gdzie pula środków to 95,5 mld euro. Łukasiewicz ma ambicje bycia liderem w pozyskiwaniu tego typu środków finansowych, a Politechnika Krakowska jest niewątpliwie idealnym partnerem dla takich planów jest w zakresie budownictwa – mówi Paweł Pichniarczyk, dyrektor Instytutu.
Prof. Andrzej Białkiewicz spoczął na Cmentarzu Rakowickim (kwatera XIV, rząd 20, miejsce 30). W ostatniej drodze towarzyszyło mu wiele osób, m.in. Jerzy Muzyk, zastępca prezydenta Miasta Krakowa ds. W swoim przemówieniu, wiceprezydent zwrócił uwagę, że prof. Andrzej Białkiewicz był osobowością, która na trwałe wpisała się w historię Krakowa. – Gdy obserwujemy życie Profesora, możemy powiedzieć, że było ono wyjątkowe.
Wysoką oceną jakości działalności naukowej w ostatniej ewaluacji (kategoria A dla dyscypliny inżynieria chemiczna) oraz licznymi sukcesami naukowców WIiTCh w konkursach grantowych i na wystawach wynalazków. – Profesor Jan Taler to postać, której środowisku naukowemu energetyki przedstawiać nie trzeba. To właśnie profesor Taler wystąpił z inicjatywą utworzenia na Politechnice Krakowskiej kierunku studiów energetyka jądrowa, który realizujemy od zeszłego roku akademickiego. Jest cenionym specjalistą w zakresie energetyki cieplej, maszyn i urządzeń energetycznych oraz termodynamiki. Swoją specjalistyczną wiedzą niejednokrotnie wspierał rozwój polskiej energetyki. Dzięki Niemu między innymi Politechnika włączyła się w program budowy sektora jądrowego w Polsce.
Stan infrastruktury przeciwpowodziowej jest tutaj bardzo ważny. Dążenie do kompromisu społecznego za wszelką cenę generuje rozwiązania kompaktowe, które są obdzierane ze swoich pierwotnych zamierzeń na życzenie opinii publicznej. Zapraszamy na stronę , gdzie można znaleźć szczegóły i inne formy współpracy ze szkołami ponadpodstawowymi. Organizatorzy przewidzieli także nagrodzenie nauczycieli i szkół, które szczególnie mocno zaangażują się we współpracę z Politechniką Krakowską w zakresie mini-kursów. Zespół badawczy pod kierunkiem dr. inż. Macieja Thomasa z Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Krakowskiej zdobył I miejsce w Ogólnopolskim Plebiscycie Ekologicznym „Wspólna Zielona Przyszłość”.
– Na początek planujemy organizację praktyk i staży dla studentów https://horoshop.pl kierunków informatyka i matematyka stosowana, zwłaszcza w takich obszarach działalności klubu, które opierają się na analizie danych sportowych. Możliwość wykorzystania wiedzy teoretycznej zdobytej na studiach do praktyki w klubie sportowym to będzie nowe doświadczenie dla naszych studentów. Dotąd odbywali staże i praktyki przede wszystkim w firmach technologicznych i przemysłowych, instytucjach bankowych, działach IT. Teraz będą mogli zdobywać cenne doświadczenia zawodowe w czołowym polskim klubie sportowym, wspierając Cracovię w analizie danych, w tym statystycznych. To coraz prężniej rozwijający się sektor branży IT, który będzie potrzebował nowych specjalistów. – Cieszymy się z licznej obecności w społeczności akademickiej Politechniki tak zaangażowanej w zdobywanie nowej wiedzy grupy studentów jak słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku – mówił do słuchaczy UTW rektor PK.